Otevřený dopis na podporu ministra školství

Vážený pane předsedo vlády,

předsednictvo Unie školských asociací ČR - CZESHA v poslední době zaznamenalo z médií informace, že uvažujete o možnosti odvolání ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy.

Přestože nám nepříslušní rozhodovat o personálních otázkách ve vedení ministerstva, nenechávají nás tyto informace klidnými. Současný stav školství není zcela věcí ministra Plagy, ale do značné míry výsledky práce předchozích vláda a také činnosti neskutečného množství různých nátlakových organizací. Pana ministra Plagu hodnotíme jako politika, který s odbornou veřejností
komunikuje a naslouchá jí, hledá společně s ní to nejvhodnější řešení tak, aby školství, pro nás regionální, získalo postupně opět klid a stabilizaci a aby jej neprovázaly neuvážené a překotné změny.

Každá výměna ministra pro nás znamená začínat opět na startovní čáře a určitě i ztrátu času a mnoho nedokončené práce. V řadě případů v minulosti to možná bylo i pro nás i školství ku prospěchu věci. Nicméně o osobě pana ministra Plagy to nelze říct.
Pane premiére, vnímejte prosím toto stanovisko Předsednictva Unie školských asociací, jako podporu současnému ministru školství pro jeho další setrvání ve funkci.

S pozdravem
V Praze dne 22. ledna 2019

 Ing. Jiří Zajíček

  1. otevreny-dopis-na-podporu-ministra-skolstvi.pdf

    Otevřený dopis na podporu ministra školství

    Vloženo: 27. ledna 2019, staženo: 538x

galerie